Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


HISTORICKÁ BUDOVA V CENTRE MESTA - POŽIARNICKÁ ULICA

Popis nehnuteľnosti

MICHAL PALKO A MARTINA BENEDIKOVÁz CASSOVIE REALITAS Vám ponúkajú na predaj historickú zrekonštruovanú budovu v centre Košíc na rohu Požiarnickej ulice a Južnej triedy v tesnej blízkosti Auparku.

Úžitková plocha budovy je spolu 491 m2, rozdelená medzi suterén a tri ďalšie podlažia. Je vhodná na podnikateľské resp. investičné účely, alebo na luxusné bývanie v centre mesta. Súčasťou budovy je aj nádvorie (338 m2), kde v súčasnosti stojí ďalšia stavba (247 m2), kde je vypracovaný projekt na vybudovanie polyfunkčného objektu. Projekt obsahuje 8 parkovacích miest, sklady, rozšírenie obchodnej časti, dva byty a penthouse s veľkou terasou. Tým sa dá výrazne navýšiť celková úžitková plocha budovy. Vizualizáciu tohto projektu môžete vidieť vo videu.

Dispozícia budovy:

Suterén – disponuje kinosálou s profesionálnou audiovizuálnou technikou, kde môžete relaxovať alebo pozerať najnovšie filmy na veľkom plátne. Súčasťou tohto priestoru je aj kuchyňa a toaleta.

Výmera:

Chodba: 4,05 m2

Spoločenská miestnosť (vrátane kuchyne): 45,29m2

Sklad + technická miestnosť – 21,77 m2

Toaleta: 2,67 m2

Prvé poschodie – obchodný priestor so vstupom z Požiarnickej ulice. Aktuálne sa tu nachádza prevádzka spoločnosti BIS Audio, ktorá je dnes najvýznamnejším dodávateľom špičkovej techniky pre milovníkov zvuku a obrazu na Slovensku. Priamo pred vstupom je možnosť parkovania pre klientov. Pôvodne bol tento priestor využívaný na bývanie. Úžitková plocha je 135,34 m2.

Druhé poschodie – moderný, priestranný 3 izbový byt. Pozostáva z obývačky, kuchyne s jedálňou, dvoch spální a kúpeľne s toaletou. Veľkým bonusom sú až tri balkóny, kde môžete nerušene relaxovať. V byte prebehla kompletná rekonštrukcia s použitím kvalitných materiálov. Ide o bývanie prispôsobené na úroveň vyššieho štandardu a to aj vzhľadom na polohu nehnuteľnosti v blízkosti centra.

Výmera:

Vstupná hala: 25,83 m2

Obývačka: 23,90 m2

Kuchyňa s jedálňou: 21,31 m2

Spálňa: 26,90 m

Izba: 21,21m2

Kúpeľňa s toaletou: 13,35 m2

Balkón 1 (zo spálne): 6,56 m2

Balkón 2 (z obývačky): 2,2 m2

Balkón 3 (zo vstupnej haly): 4,47 m2

Tretie poschodie – podkrovný byt s veľkým otvoreným priestorom. Skladá sa z obývačky prepojenej s kuchyňou a jedálenským kútom, pracovnou časťou, veľkým šatníkom, samostatnou spálňou a kúpeľňou prepojenou s toaletou. Vďaka dostatku okien je priestor krásne presvetlený a je tu možnosť vytvoriť ďalšiu spálňu dobudovaním dvoch priečok.

Výmera:

Podkrovný otvorený priestor: 122,53m2

Spálňa: 21,14 m2

Kúpeľňa s toaletou: 5,72 m2

Štandardy budovy:

Jedná sa o historickú, tehlovú budovu z roku 1928, ktorá bola kompletne zrekonštruovaná v roku 2005. Súčasťou rekonštrukcie bola kompletná výmena všetkých rozvodov, rekonštrukcia strechy a fasády. Strecha bola modernizovaná počas roku 2020 a fasáda bola pravidelne natieraná a udržiavaná. Rekonštrukcia prebehla precízne, s použitím kvalitných materiálov. Drevené okná a dvere z tvrdeného dreva na mieru sú presne podľa požiadaviek pamiatkarov a architektov. Obklady a sanita v kúpeľni sú značky Villeroy & Boch. Drevené podlahy sú z exotického dreva ( 1. poschodie Merbau, 2. poschodie Jatobay, podkrovie Teak). Inteligentná elektroinštalácia bola dotiahnutá do detailov s centrálnym ovládaním a reguláciou. V budove je ústredné kúrenie a každé poschodie má vlastný plynový kotol na ohrev teplej vody. Stropy medzi jednotlivými podlažiami sú s dodatočne vsadenou izoláciou proti krokovej nepriezvučnosti.

Lokalita:

V blízkom okolí budovy sa nachádza kompletná občianska vybavenosť.

Obchody a OC: Pekáreň Cottbus, KLAS Potraviny, LIDL – Južná trieda, OC Astória, Aupark - Billa, OD Dargov – Fajne

Reštaurácie: Plzenská Aupark, Andiamo Aupark, Gastromila Snežienka – Ludmanská, Riders Pub – Južná trieda

Univerzitná nemocnica L.Pasteura, Letecká vojenská nemocnica

Športové a zábavné aktivity: Golem Aupark, Laser Tag – Laser Aréna Košice – Jarmočná 2, ASTORIA FIT& GYM – OC Astória, 7 Days Gym – Južná trieda 115

Banky: VUB, Tatra Banka, SLSP, ČSOB

Pošta - Astória

Materské školy: MŠ Palárikova 22, MŠ Smetanova 11

Základné školy: ZŠ Požiarnická 3, ZŠ Staničná 13, ZUŠ - Jantárova 6

Stredné školy: Hotelová akadémia – Južná trieda 10, Katolícka stredná pedagogická škola – Južná trieda 48, SOŠ Policajného zboru Košice - Južná trieda 48, Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium – Požiarnická 1

Električky č.: 3,4,7,9

Cena budovy s pozemkom je 1.000.000,- EUR bez DPH.

Ak vás táto ponuka zaujala tak nás neváhajte kontaktovať:

Michal Palko - 0914 700 107 - certifikovaný realitný maklér NARKS

Mgr. Martina Benediková – 0911 70 11 55 - certifikovaný realitný maklér NARKS

 

Videoprehliadka

Fotogaléria

Kontaktný formulár